Борошниста роса огірків

Несправжня борошниста роса (псевдопероноспороз)

 

Peronospora cubensis Rostowz - хвороба якою уражуються огірки, гарбузи, кабачки,кавуни, дині, та інші рослини.

 

 

Борошниста роса та несправжня борошниста роса (пероноспороз та псевдопероноспороз) - це грибкові захворювання гарбузових. На жаль, найбільше вражаються цими хворобами огірки.

Ознаки цих хвороб дуже схожі , а от збудники ( грибки)різні, і розпізнати їх можна лише під мікроскопом.

Борошниста роса проявляє себе у вигляді білого або рожево-сірого нальоту. Спочатку на зовнішньому боці листка з’являються округлі білі плями. Потім вони розростаються, з’єднуються і переходять на нижній бік. Незабаром і все листя вкривається борошнистим нальотом, скручується, робиться крихким, засихає.

Найбільшої шкоди хвороба завдає в умовах підвищеної вологості повітря, при недостатньому поливі, а також над­мірному підживленні азотними добривами.

Несправжня борошниста роса (псевдопероноспороз), як правило, з’являється у період масового цвітіння та плодоношення гарбузових. У закритому ґрунті вражає рослини, коли на них з’являються три-чотири справжні листки.

На верхньому боці листка, в основному вздовж прожилок, утворюються жовтувато-зелені маслянисті плями. Під ними помітний сірувато-фіолетовий наліт. Плями поступово збільшуються і вкривають увесь листок, який засихає і кришиться в руках. Розвиткові несправжньої борошнистої роси сприяють часті тумани і сильні роси.